Адміністративно-територіальний устрій

Великобурлуцький район — адміністративно-територіальна одиниця у північно-східній частині Харківської області з центром у смт Великий Бурлук. Район було утворено в 1923 році, коли в Україні проводилася адміністративно-територіальна реформа.

Площа району - 1220,8 км2. (3,9 % від загальної площі Харківської області). Населення - 21914 чол.

Район адміністративно-територіально поділяється на 2 селищні ради та 16 сільських рад, які об'єднують 81 населених пунктів та підпорядковані Великобурлуцькій районній раді.

На півночі та північному сході Великобурлуцький район межує з Волоконівським та Валуйським районами Бєлгородської області Російської Федерації, на сході та південному сході із Дворічанським, на півдні — з Куп'янським та Шевченківським, на заході — з Печенізьким та Вовчанським районами Харківської області. Протяжність державного кордону з Російською Федерацією — 38 км.

Районний центр - Великий Бурлук - селище міського типу (з 1963 року). До 1923 року Великий Бурлук належав до Вовчанського повіту, а з 1923 року став центром Великобурлуцького району. Селище розташоване на річці Великий  Бурлук (басейн Дону), за 3 км від залізничної станції Бурлук і за 108 км від м.Харкова.

ПАСПОРТ ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКОГО РАЙОНУ станом на 01.01.2018