Виправлення помилок в документах на земельну ділянку

Виправлення помилок в документах на земельну ділянку 19 листопада 2020

Як бути у разі, якщо Ви виявили помилку у Витязі, Довідці з Державного земельного кадастру або викопіюванні картографічних матеріалів Державного земельного кадастру, яка допущена органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру?

Відповідно до Порядку ведення Державного земельного кадастру затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.12 р. №1051 визначено які помилки можуть мати місце в Державному земельному кадастрі (далі – ДЗК).

Помилками в Державному земельному кадастрі, в тому числі, є  технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру.

У разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки заінтересована особа письмово повідомляє про це територіальному органові Держгеокадастру у районі (місті) за місцезнаходженням земельної ділянки.

Що необхідно зробити.

Направити до територіального органу Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки повідомлення за встановленою формою (додаток 29 до Порядку №1051). У повідомленні викладається суть виявлених помилок. До повідомлення додаються документи, що містять технічні помилки, та документи, що містять правильну редакцію відповідних відомостей.

Це повідомлення має бути направлене рекомендованим листом (з описом вкладення та повідомленням про вручення) або надане зацікавленою особою особисто. В електронній формі - подається через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держгеокадастру, представлену у формі Інтернет-сторінки.

Якщо факт невідповідності відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей, підтверджено, Державний кадастровий реєстратор безоплатно видає заявникові за його бажанням витяг, довідку з Державного земельного кадастру, викопіювання з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру на заміну документа, в якому виявлено помилку.

Якщо за результатами розгляду повідомлення про виявлення технічної помилки Державним кадастровим реєстратором встановлено, що відомості Державного земельного кадастру відповідають інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей, та не потребують виправлення у зв'язку з невиявленням відповідних технічних помилок у таких документах, Державний кадастровий реєстратор повідомляє заявникові про відмову у виправленні вказаних у його повідомленні помилок із зазначенням причини відмови.

 У випадках, коли кадастровий реєстратор не може перевірити та підтвердити відомості про власника земельної ділянки, відповідним рішенням оформлюється відмова.   Воно є підставою для звернення до суду із заявою про встановлення факту належності заявнику державного акта як правовстановного документа на земельну ділянку. Після отримання відповідного позитивного рішення суду зацікавлена особа надає його державному кадастровому реєстратору разом із державним актом, що містить помилку. На підставі таких документів до ДЗК вносяться зміни (реєструється земельна ділянка) і заявнику надається витяг із ДЗК із правильними відомостями.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтесь до Великобурлуцького бюро правової допомоги за тел. (05752) 5-41-81, адреса: 62602, Харківська область, смт Великий Бурлук, вул.Транспортна, 5-б, каб. 6;

за телефоном Єдиного контакт-центру 0-800-213-103.