У Великобурлуцькому районі відкрили інклюзивно-ресурсний центр

У Великобурлуцькому районі відкрили інклюзивно-ресурсний центр 6 вересня 2019

Сьогодні, 6 вересня, в селищі Великий Бурлук відбулося урочисте відкриття Комунального закладу «Великобурлуцький інклюзивно-ресурсний центр», метою діяльності якого є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Працівники центру здійснюватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами, надаватимуть їм психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги та забезпечуватимуть їх системний кваліфікований супровід.

У святковому заході взяли участь керівництво районної державної адміністрації та районної ради, сільські та селищні голови, громадськість.

Вітаючи присутніх із цією важливою подією, голова РДА Ігор Коваленко висловив вдячність районному депутатському корпусу за підтримку при прийнятті відповідних рішень, а також всім, хто долучився до реалізації великої справи по створенню Центру.

Приміщення інклюзивно-ресурсного центру площею 128,8 кв. м розмістилося у частині адміністративної будівлі відділу освіти РДА. На його реконструкцію з місцевого бюджету було виділено 1 млн. 200 тис. грн. Також  близько 190 тис. грн з державного бюджету та 207 тис. грн з місцевого бюджету було виділено на його облаштування. Реконструкція проведена з дотриманням вимог архітектурної доступності та інклюзивності середовища: на вході побудований пандус, облаштована туалетна кімната для осіб, які пересуваються на візках, фасадна вивіска та таблички на кабінетах продубльовані шрифтом Брайля, відсутні пороги. 

У приміщенні розташовані кабінет директора, приймальня, кабінет практичного психолога, кабінет логопеда та дефектолога, зал для занять з лікувальної фізкультури, санвузол. Кабінети оснащені меблями, магнітними дошками,  дидактичним матеріалом.

«Наш центр покликаний створювати гідні умови навчання та виховання для дітей з особливими освітніми потребами, захищаючи їх право на якісну освіту, отримання професії та на повноцінне суспільне життя. Фахівці центру працюють за новими, більш прогресивними та якісними підходами до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Завдяки грамотній роботі психолога у світі стає більше щасливих людей, які вірять в свої сили і вміють перемагати свої слабкості. Хороший психолог може надати неоціненну підтримку у важкій ситуації і допомогти досягти великих життєвих висот. Вчитель-дефектолог забезпечує процес навчання, соціальну та психологічну адаптацію дітей з порушеннями інтелектуального розвитку.

Логопеди працюють з усіма порушеннями мовлення, повертають дитині розкіш людського спілкування, дають їй можливість активно жити в суспільстві і нормально розвиватися в дорослому житті.

Іноді звичні для нас речі, такі як простягнути руку, взяти чашку, перекласти іграшку, для особливих дітей є складним завданням. Саме вчитель - реабілітолог покликаний відновлювати фізичні можливості та проводити корекційно-профілактичні заняття, - зазначила директор закладу Ольга Канівець. - Наша команда із задоволенням починає працювати в цьому оновленому просторі з надією на те, що краще сьогодні стане кращим завтра для дітей з особливими освітніми потребами та їх батьків».