• Головна
  • Новини
  • Влада
  • У райдержадміністрації підбили підсумки забезпечення мешканців району пільговим санаторно-курортним лікуванням у 2019 році

У райдержадміністрації підбили підсумки забезпечення мешканців району пільговим санаторно-курортним лікуванням у 2019 році

У райдержадміністрації підбили підсумки забезпечення мешканців району пільговим санаторно-курортним лікуванням у 2019 році 13 січня 2020

Сьогодні, 13 січня, голова  районної державної адміністрації Ігор Коваленко провів щотижневу апаратну нараду з заступниками голови РДА, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, ряду районних установ і організацій, головами сільських і селищних рад.

В ході наради з інформацією про стан пільгового санаторно-курортного лікування у Великобурлуцькому районі в 2019 році виступив начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Андрій  Кайдалов. Він акцентував увагу на тому, що відповідно до законодавства право на пільгове оздоровлення мають ряд категорій громадян, а саме: особи з інвалідністю, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни та члени сімей загиблих, а також особи чорнобильської категорії.

«Відповідно до розподілів минулого року у нас було декілька джерел для забезпечення пільгового санаторно-курортного лікування: путівки надавалися Міністерством соціальної політики на оздоровлення у відомчих санаторіях, путівки за кошти державного та обласного бюджетів. В цілому  по району було оздоровлено 82 особи з інвалідністю, це без врахування чорнобильської категорії, в тому числі 6 осіб у санаторіях Мінсоцполітики, з державного бюджету було оздоровлено 3 особи. Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України особи з інвалідністю-учасники бойових дій, учасники АТО мають також право на це оздоровлення. З цієї категорії було оздоровлено 1 особу, яка виявила бажання. За кошти обласного бюджету було оздоровлено 72 особи. Зокрема, в санаторії «Роща» оздоровлено 41 осіб, у «Бермінводах» - 31 особа. По чорнобильській категорії у нас було оздоровлено 33 особи, в тому числі 25 громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, та 3 особи 2 категорії, а також 5 дітей ліквідаторів у супроводі одного із батьків. Кошти на забезпечення санаторно-курортного лікування профінансовано в повному обсязі, заборгованості немає», - повідомив Андрій Кайдалов.

 Про заходи, що необхідно вжити у Великобурлуцькому районі для запобігання загибелі людей на водних об’єктах під час масових святкувань Водохреща 19 січня, доповів на нараді начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури та цивільного захисту – головний архітектор районної державної адміністрації Юрій Бреславський. Так, відповідно до доручення голови районної державної адміністрації від 11 січня 2020 року сільським та селищним головам рекомендовано при проведенні масових заходів 19 січня, якщо вони відбуватимуться на водоймах (на льоду), утворити тимчасові рятувальні пости та організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення з правил безпеки під час перебування на водоймах, а також надання першої домедичної допомоги постраждалим від переохолодження.

На нараді про підготовку до відзначення у Великобурлуцькому районі державних свят та інших масових заходів у січні поточного року інформувала завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації Анастасія Придацька. До Дня Соборності України, що відзначатиметься 22 січня, у сільських клубах, сільських Будинках культури, бібліотеках планують організувати культурно-мистецькі заходи, виставки, бесіди на теми: «Соборна Україна: від ідеї - до життя», "Єднання заради Незалежності”. У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (27 січня) у бібліотечних установах району підготують виставки-нагадування «Скорботна свічка пам’яті святої» та проведуть інформаційні години «Сторінки історії», «Голокост – трагедія і героїзм». У День пам’яті Героїв Крут (29 січня) у закладах культури району заплановано провести лекції, виставки, героїко-патріотичні читання, культурно-мистецькі заходи на теми: «Крути! Мужність і посвята…Вірність, що міцніша понад смерть», «Трагічна сторінка в історії України», «Під Крутами пішли в безсмертя».