• Головна
  • Новини
  • Влада
  • У райдержадміністрації відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

У райдержадміністрації відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

У райдержадміністрації відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 8 листопада 2019

В ході засідання, яке 7 листопада провів перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Шестопалов, обговорили стан епідеміологічної ситуації серед населення Великобурлуцького району та вжиття заходів щодо профілактики захворювань на вірусний гепатит А та дифтерію.

Як зазначив у своєму виступі начальник Великобурлуцького районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Іван Фесюнов, ситуація щодо захворюваності на вірусний гепатит А в області залишається напруженою.

«За 9 місяців 2019 року зареєстровано 261 випадок захворювання. Захворювання зареєстровані серед мешканців  м. Харків (197 випадків), Харківського району (16 випадків), м. Люботин (13 випадків), Дергачівського району (13 випадків), Валківського району (5 випадків), Балаклійського району (3 випадки), Зміївського, Золочівського, Ізюмського, Нововодолазького районів по 2 випадки, Вовчанського, Красноградського, Куп’янського, Лозівського, Первомайського, Чугуївського по 1 випадку. – повідомив Іван Фесюнов. - В жовтні 2019 року в Харківській області зареєстровано ускладнення санітарно-епідемічної ситуації з вірусного гепатиту А. Станом на 31 жовтня серед мешканців смт Козача Лопань, смт Ветеринарне Дергачівського району зареєстровано в межах інкубаційного періоду 6 випадків захворювання, серед мешканців смт Костянтинівка Краснокутського району - 14 випадків захворювання та серед учнів ЗОШ №136 м. Харків – 3 випадки. В ході проведення епідрозслідування були встановлені порушення Державних санітарних норм і правил щодо забезпечення населення якісною питною водою. Також встановлено невідповідність питної води, з різних джерел водопостачання, за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками».

«Великобурлуцький районний відділ Держпродспоживслужби готовий своєчасно та в повному обсязі проводити комплекс протиепідемічних заходів у разі виникнення осередків вірусного гепатиту А»,- запевнив його керівник. 

Про епідеміологічну ситуацію із захворюваності на дифтерію та профілактичні заходи, які потрібно вжити в районі, аби не допустити випадків виникнення у населення цієї небезпечної хвороби, доповіла на засіданні комісії медичний директор КНП «Великобурлуцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Скидан.

Вона загострила увагу на тому, що за даними МОЗ України впродовж 10 місяців 2019 року зареєстровано 22 випадки дифтерії, з них 20 — протягом жовтня. Захворювання зафіксовані в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській,  Київській  та Харківській областях. Найбільше лабораторно підтверджених випадків дифтерії на Закарпатті. У Харківській  області випадки дифтерії не реєструвались протягом останніх 4-х років.

«Активізація епідемічного процесу дифтерійної інфекції в Україні, довготривала відсутність реєстрації випадків дифтерії на території області на фоні незадовільного стану імунізації як дитячого, так і дорослого населення, активні міграційні процеси є надзвичайними факторами ризику заносу та розповсюдження дифтерійної інфекції  в регіоні»,- наголосила Олена Скидан.

З метою недопущення епідускладнень з дифтерії у Великобурлуцькому районі комісією було прийнято рішення доручити КНП «Великобурлуцький Центр ПМСД» провести поглиблений аналіз щепленості проти дифтерії різних вікових груп та вжити заходи щодо охоплення нею на рівні не менше 95%. Переглянути кількість та обґрунтованість медичних протипоказань жителів району від щеплень проти дифтерії. Спільно із фахівцями районного відділу Держпродспоживслужби активізувати санітарно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо профілактики вірусного гепатиту А та дифтерії, а також щодо необхідності проведення профілактичних щеплень.